Menu

Ahşap parke ve doğaya saygı

Ağaçlar, doğal güzellikleri ve sayılamayacak kadar çok faydalıdırlar.

Ağaçlara iyi baktığımız takdirde tükenmez bir doğal kaynaktır.

Ormanlar bitki örtüsü ve toprak içerisinde büyük miktarda karbon depoladıklarından, iklim üzerinde olumlu etkileri vardır. Aşırı sıcakları düzenler, bir ısı tamponu gibi görevi yaparlar.

Doğal bir malzeme olan ağaç insanoğlunun çevresel faktörlerden korunma ihtiyacının ortaya çıkmasından itibaren kullanılmaya başlanmıştır.

Bilinenin aksine ahşap parke kullanmak ormanların azalmasını değil tam aksine daha bilinçli olarak ağaçların yaşatılmasını sağlar.

Ahşap doğada yok olabilen bir malzemedir, çöpü yoktur. İstediğiniz zaman ona sonsuza kadar yaşatacak tasarım ve teknolojiyi uygulayabilirsiniz, istediğiniz zamanda çürümeye terk edebilirsiniz.

Üretimi ve işlenmesi için en az enerjiyi isteyen yapı malzemesi olması, dönüşebilir bir ürün olması ve üstün ısı yalıtımı özellikleri ile birleştirilince çağımızın çevre ve enerji sorunlarına en iyi cevap veren malzemedir.

Geleceği planlı bir şekilde ele almak demek tabi ki dünyanın doğal kaynaklarına zarar vermeden ağaçlardan en iyi şekilde faydalanmak demektir.

Ağaçların en önemli özelliklerinden biri oksijen depolamalarıdır. Ağaçlar karbona karşı filtre görevi görmektedirler.